Telekom Veszprém - PGE VIVE Kielce 28:24

Telekom Veszprém – PGE VIVE Kielce 28:24 (13:15)

Telekom Veszprém: Cupara, Sterbik – Manaskov 2 (1), Yahia, Moraes, Tönnesen 3, Gajic 4 (2), Nilsson 5, Marguc 1, Lauge 2, Strlek 3 (1), Terzic, Blagotinsek, Nenadic 4, Mackovsek, Borozan 4

PGE VIVE Kielce: Kornecki, Wolff – Vujovic 1 (1), Karacic 2, Dujshebaev 2, Pehlivan 2, Aguinagalde 3, Janc 4, Lijewski, Kulesh 3, Fernandez 1, Dujshebaev, Karalek 6, Guillo

Nézőszám: 5125

Hétméteresek: 7/4 ill. 2/1
Kiállítások:  16 perc ill. 6 perc

A Telekom Veszprém a lengyel Kielce együttesét látta vendégül a Veszprém Arénában. A vendégek kezdték a találkozót és két gyors Karalek gólra Lauge válaszolt. Strlek szerzett két gólt indítás után, de a Kielce tartotta a vezetését. Óriási tempót diktált mindkét csapat, 9 perc után 6-5-re vezetett a Kielce. Támadásban főként a beállók körüli játékot preferálta mindkét együttes. A sok gól ellenére mindkét oldalon kemény volt a védekezés. Karalek újabb góljával, 2 góllal ellépett a Kielce (18. perc 7-9). Manaskov büntetőjével újra egyenlített a Veszprém. Egy-egy rossz lövés után a lengyelek megint kettővel vezettek, majd a 25. percben támadhattak a 3 gólos vezetésért, de nem találtak be (10-12). Davis ekkor időt kért és Lauge szerzett szép gólt egyéni akcióból. Minden hazai gólra volt válasza a lengyeleknek és nem tudott egyenlíteni a Veszprém, sőt Manaskov hétméterest is hibázott. A félidőre maradt a két gólos lengyel előny.

A második játékrész Nilsson góllal indult, majd Gajic büntetőjével 16-16-nál utolérte a Veszprém a Kielcét. Hatalmas Sterbik védés után Nenadic góljával már a hazai csapat vezetett. Sterbik hetest is hárított, de a 40. percben így is döntetlen volt az állás (19-19). Nenadic és Lauge szervezték a hazai akciókat, amiből szép gólok születtek. A 45. percben először vezetett a Veszprém két góllal (22-20). Hatalmas csata zajlott a pályán, rengeteg kemény ütközés volt. Gajic növelhette volna 4 gólosra a különbséget, de ziccert hibázott. 6 perccel a vége előtt időt kért a Kielce, de nem tudtak közelebb zárkózni. Sterbik és a védekezés parádés volt a második félidőben. Manaskov üres kapus góljával gyakorlatilag eldőlt a mérkőzés (57. perc 26-21). Két gyors lengyel gólt jött 1 percben belül, de a végeredmény 28-24-es hazai siker.

David Davis: Nagyon nehéz Talant csapatai ellen játszani, hiszen mindig megtalálja a módját, hogy megnehezítse az ellenfél dolgát. Ma hazai pályán játszottunk, fantasztikus hangulatban. A kulcs játékos Sterbik Árpád volt, valamint megpróbáltunk magasabb szinten védekezni. A múltban volt néhány mérkőzésünk, amelyeket meg tudtunk volna nyerni, ha kicsit több a védés. Wolf nagyon jól játszott ma, de Árpád jobb volt. Ma három ember ül itt, Talant akitől kézilabdát tanultam és Árpád, akivel együtt játszottam és trófeákat nyertünk. Remélem, hogy a jövőben még lesz rá lehetőségünk, hogy így üljünk egymás mellett, mint most.

Sterbik Árpád: Ez a mérkőzés ugyanolyan volt, mint az utóbbi években a Kielce ellen. Egyforma erőt képvisel a két csapat. Az aznapi forma és a szerencse dönt. Nagyon jó játékot játszanak és nehéz ellenük játszani. Boldog vagyok, hogy győzni tudtunk és remélem, találkozunk még velük Kölnben.

Talant Dujshebaev: Gratulálok a Veszprémnek! Nagyon büszke vagyok a fiatal játékosokra, akik 60 percig küzdöttek. Volt kettő-három olyan helyzet, amelyet több tapasztalattal sikeresen meg lehetett volna oldani. Nagyon fontos, hogy a fiatal játékosaink kipróbálják magukat ebben az arénában és ilyen légkörben. Ez egy nagy lépés a fejlődésükben és a karrierjükben. Máskor megpróbáljuk legyőzni a Veszprémet.

Doruk Pehlivan: Csapatként jól teljesítettünk, jó volt a védekezésünk. Nehéz meccset vártunk, a Veszprém erős csapat, remek szurkolókkal, kitűnő hangulattal. Hatvan percig harcoltunk, 1-2 hiba meghatározta a meccset. Mindkét csapat megnyerhette volna a mai meccset. Gratulálok a Veszprémnek.

Fotó: Vörös Dávid