Telekom Veszprém - Pick Szeged 26-26
2021-11-14 18:07
A Telekom Veszprém a nagy rivális Pick Szeged csapatát fogadta a teltházas Veszprém Arénában. A szegediek kezdték a találkozót, de egy technikai hiba után Nenadic szerezte az első gólt. Két góllal ellépett az Építők, de Sostaric gyorsan egyenlített két góljával. Yahia remek átlövésgólokkal mattolta a magas szegedi falat, de a vendégek mindig válaszoltak a hazai gólokra (10. perc 5-5). A Veszprém szép betöréses gólokkal, míg a Szeged szélről és büntetőből volt eredményes. A félidő közepén 2 góllal húztak el a vendégek (7-9). Lauge kapott kétperces kiállítást, de Cupara hárította a megítélt büntetőt. Ilic mindenkit pályára küldött már az első félidőben, hogy felvegye a meccs ritmusát. Az Építők egy 3-0-s rohanással átvette a vezetést és a Szeged időt kért (23. perc 12-11). A félidő hajrájában Henigman kapott piros lapot fejre ütésért. A félidőt két szép veszprémi gól zárta egy percen belül.

A második félidő egy elhibázott hazai akcióval indult, majd egy hatalmas Nenadic bombagól következett. Marguc hidegvérrel értékesítette büntetőjét és újra két gól volt a hazai előny. A második félidőben már Cupara állt a kapuban, aki nagy védésekkel szállt be a mérkőzésbe. 10 perc játék után Marguc találatával 4 gólosra nőtt a különbség, ezért a Szeged időt kért (20-16). Strlek játszott szenzációsan és lehetetlen szögekből is a kapuba talált. A félidő közepén a Veszprém egy emberelőnyt rosszul kihasználva visszaengedte a Szegedet két gólra (23-21). A Szeged újra kiegyenlített 12 perccel a vége előtt, Ilic kénytelen volt időt kérni, mert a támadójáték megállt hirtelen. Marguc lőtt be két nagyon fontos büntetőt és a Veszprém tartotta minimális előnyét (54. perc 25-24). Cupara védett egy nagyon fontos büntetőt és Nilsson talált be támadásban. 12 másodperccel a vége előtt egyenlített a Szeged és Ilic időt kért. Sajnos az utolsó támadásból nem sikerült a gólszerzés, így maradt a döntetlen.

Telekom Veszprém – Pick Szeged 26:26 (15:14)

Telekom Veszprém: Corrales, Cupara – Yahia 3, Nenadic 3, Maqueda 1, Nilsson 2, Ligetvári 2, Marguc 5, Lauge 2, Strlek 5, Lukács, Blagotinsek, Mahé, Ilic, Lékai 3, Sipos

Pick Szeged: Mikler, Alilovic – Tonnesen 1, Bodó, Martins 6, Henigman, Radivojevic, Sostaric 5, Frimmel 8, Bánhidi 2, Garciandia 1, Bombac 1, Rosta, Mackovsek 2, Blonz

Kiállítások: 8 perc ill. 6 perc
Hétméteresek: 5/4 ill. 8/5

Statisztikák:

Juan Carlos Pastor

Nehéz mérkőzés volt így a szünet után. Az első félidőben irányítottuk a találkozót, de a másodikban a Veszprém jól kezdett, cseréltünk, -4-ről is vissza tudtunk jönni. Egyre jobbak lettünk támadásban és a végén mindig csak 1-1 gól dönt. Mint most is. 1 pontot szereztünk. ami nagyon fontos nekünk. Folytatjuk a Bajnokok Ligájában.

Imanol Garciandia

Nehéz meccs volt az elejétől fogva, jó első félidőt játszottunk, leszámítva az utolsó pár percet. A második félidőben gyengén támadtunk és emiatt elhúzott a Veszprém. Aztán néhány hazai hibából vissza tudtunk jönni a mérkőzésbe. Úgy gondolom igazságos döntetlen született, de még sokat kell fejlődnünk a szezon folyamán.

Momir Ilic

Gratulálok a Szegednek! Nem igazán mondhatnám, hogy elégedett vagyok, négy góllal vezettünk és a vége mégis döntetlen lett. Nem kezdtünk túl jól, aztán kicsit feljavultunk, de a hajrában mégis könnyű gólokat tudott szerezni a Szeged. Három nap múlva kemény BL-mérkőzés vár ránk Zaporozsjéban, készülnünk, regenerálódnunk kell. Sok sikert kívánok a Szegednek a Bajnokok Ligájában!

Lékai Máté

Olyan mérkőzés volt amire számítottunk. Szerettünk volna nyerni, voltak jó periódusaink, de aztán sorsdöntő hibákat vétettünk, amiből visszajött a Szeged. Sajnálom, hogy elvesztettünk egy pontot. Fejlődnünk kell, fontos mérkőzések várnak ránk.