Telekom Veszprém – PSG Handball 26:31 (11:14)

Telekom Veszprém: Corrales, Cupara – Manaskov 2, Yahia 1, Moraes 1, Nilsson, Marguc 4, Blagotinsek, Nenadic 3 (1), Mahé 2 (1), Maqueda 1, Lékai 9, Borozan 3

PSG Handball: Gerard, Genty – Keita, Kristopans 2, Kounkoud 2, Sole 2 (2), Remili 6, Grebille 1, Syprzak 3, Karabatic 2, Morros, Hansen 5, Prandi 6, Nahi 2

Hétméteresek: 3/2 ill. 4/1
Kiállítások: 12 perc ill. 6 perc

Moraes szerezte a 2020-as VELUX EHF FINAL4 bronzmeccséneki első gólját, majd Borozan sistergős bombája után 2:0-ra vezetett a Veszprém. Az első párizsi gólra a 7. percig kellet várni, 3:1. A 13. percben 6:3 volt az állás. A 19. percben kiegyenlített a PSG, miután a Veszprém támadásban többet is hibázott, majd egy perccel később át is vette a vezetést. A félidő vége előtt 5 perccel 9:10-es előnyét őrizte a PSG. A Veszprém bár próbálkozott támadásban, de Genty rendre védett, és a franciák három gólos 11:14-es előnyt tudtak szerezni a szünetre.

A második játékrész elején több hibát is vétett a Veszprém, hiányzott a támadójátékból a kreativitás. A Párizs őrizte előnyét, és 14:16-re vezetett 36. percben. A különbség nem akart csökkenni, a PSG hatalmas átlövés gólokkal tartotta háromgólos előnyét. A Telekomnak nagyon nem ment a támadás, az 50. percben öt góllal elhúzott a PSG, David Davis időt is kért. Cupara beállása jót tett a csapatnak, zsinórban négy ziccert is fogott. Az „Építők” sajnos ötlettelen játékkal, vereséget szenvedett a Párizstól, és negyedik helyen zárja a Final4-t. A végeredmény: Veszprém – PSG 26:31

David Davis: Nehéz mit mondani. Mentálisan rendben voltunk, fizikailag viszont nagyon sokat kivett belőlünk a tegnapi csata. Nem tudtuk sajnos megverni a Párizst, sem a mérkőzésen, sem fizikálisan.

Kentin Mahé: Gratulálok a PSG-nek. Sajnálom, hogy kikaptunk, szerettünk volna hűek maradni a Szurkolóinkhoz, akik ilyenkor legalább ötezren vannak itt az arénában. Magabiztosak voltunk a szezon eddigi részében, szóval nem gondolom, hogy bármit is változtatnánk.

Raúl Gonzalez: Fontos volt ezt a bronzot megnyernünk, és úgy játszanunk, ahogyan tényleg tudunk. Bár döntőt akartunk játszani, ezzel a maival sikerült javítanunk picit.

Dainis Kristopans: A tegnapi után fontos volt, hogy ma javítsunk, és jó meccset játsszunk. Legalább egy harmadik helyet sikerült megszereznünk.

Fotó: Vörös Dávid