Telekom Veszprém - RK Nexe 30-25
2021-08-26 20:27
A Seha Liga negyeddöntőjének visszavágóján a Telekom Veszprém 2 gólos előnyben fogadta a Nexe együttesét. A piros mezes Építők kezdték a találkozót és az első gólt Mahé szerezte büntetőből. Két elhibázott akció után Blagotinsek szerzett gólt, majd Yahia volt eredményes betörésből (8. perc 3-2). Cupara kezdett a kapuban és remek védésekkel rukkolt elő már az első percekben. A félidő feléhez érve 3 gólos előnynél Mahé és Maqueda jött Lékai és Yahia helyére (8-5). Mahé két szenzációs góljával elhúzott 4 góllal a Veszprém, ezért a Nexe időt kért (20. perc 11-7). Mindkét oldalon jól védtek a kapusok, főként szélről, de 1-1 büntetőt is hatástalanítottak. A félidő hajrájában Ilic is időt kért, mert egy kicsit megállt a hazai támadójáték. A szünetre 4 gólos előnyt harcolt ki az Építők.

A második félidőben Marguc nyitotta a gólok sorát, majd Nenadic talált be hétméteresből. Nenadic is pályán volt, így két irányítós játékot alkalmazott a Veszprém (38. perc 19-14). A második félidő elején potyogtak a gólok, Marguc 10 perc alatt szerzett 5 szép gólt. Egy labdaszerzés után Sipos is megszerezte első gólját hazai közönség előtt. A Nexe a 45. percben még tartotta a félidei különbséget, derekasan küzdöttek a horvát fiatalok. Cupara fontos pillanatokban védett ziccereket és büntetőt is. A Veszprém szépen alakította ki a helyzeteket, de rengeteg hiba csúszott be a befejezéseknél (50. perc 24-20). A védekezésnek és a kapusteljesítménynek hála a hazaiak tudták tartani a magabiztos vezetésüket, de Ilic nem volt elégedett, ezért időt is kért 6 perccel a vége előtt. A végén magabiztosan nyert a Veszprém és jutott a zadari Final Fourba.

Telekom Veszprém – Nexe 30:25 (14:10)

Telekom Veszprém:
Corrales, Cupara – Manaskov 3, Yahia 1, Nenadic 5 (3), Maqueda 2, Ligetvári 2, Marguc 6, Strlek 1, Lukács, Blagotinsek 4, Mahé 4 (2), Ilic, Dörnyei, Lékai, Sipos 2

Nexe:
Kuzmanovic, Radovanovic – Mileta, Barisic 3 (1), Jelinic 1, Vida 1, Micevic 4, Blazevic, Severec 5, Godec, Moslavac 2, Tomic 5, Jaganjac, Kavcic 1, Markusic 3, Pribetic

Hétméteresek: 6/5 ill. 4/1
Kiállítások: 8 perc ill. 6 perc

A teljes jegyzőkönyvet a következő linkről tudjátok letölteni:

Eter Albin, RK Nexe másodedző

Először is szeretnék gratulálni a Veszprémnek, jobban játszottak nálunk, sok sikert kívánok nekik a szezonban és a zadari négyes döntőben.

Mihailo Radovanovic

Szeretnék gratulálni mindkét csapatnak, jól harcoltunk, de sok hibát vétettünk. De ilyen csapat ellen ez normális. Szeretnék sok sikert kívánni a veszprémi csapatnak a zadari Final Fourra.

Momir Ilic, vezetőedző

Gratulálok a Nexe csapatának, jól játszottunk, a Nexe is jól játszott, sikerült javítanunk a hibáink egy részén. Sok sikert kívánok a Nexének én is a szezonban. Fontos volt, hogy első tétmeccsünkön győzelemmel mutatkozzunk be, nagyon örülök, hogy sikerült.

Sipos Adrián

Szeretnék gratulálni az ellenfélnek, örülök, hogy mindkét meccset meg tudtuk nyerni. Örülök, hogy a védekezésünk kezd összeállni és bízom benne, hogy egyre jobb formába lendülünk.