Telekom Veszprém - SC Magdeburg 28-30
2024-03-07 21:16

A Machineseeker EHF Bajnokok Ligája 2023/24-as szezonjának tizennegyedik, utolsó csoportmérkőzésén az SC Magdeburg együttesét fogadtuk a Veszprém Arénában. A találkozót a Descat, ElDeraa, Ligetvári, Fabregas, Remili, Vailupau, Jensen összeállításban kezdtük, támadásban pedig Ligetvári helyére Omar érkezett. A mérkőzés eleje a gólok helyett inkább a védésekről és a technikai hibákról szólt (5. perc 1-1). Rangadóhoz méltóan alakult a folytatásban is a meccs, hol az egyik, hol a másik csapat vezetett, de komolyabb előnyt egyik fél sem tudott kiharcolni. Először a vendégeknek sikerült kettővel meglépniük, miután O’Sullivan értékesített egy ziccert (13. perc 5-7). A játékrész feléhez érve Sandell és Pechmalbec érkezett a pályára, de ők sem tudtak lendíteni a támadójátékon. Momir Ilic időt is kért háromgólos hátránynál. Ezt követően Casado is játékra jelentkezett, aki egyből be is talált, amivel egyre zárkóztunk (22. perc 9-10). Az utolsó támadásokra Kosorotov is pályára került. Orosz átlövőnk Sandellnek adott gólpasszt, amivel egyenlítenünk. Jött is az időkérés a németektől. A játékmegszakítás után felváltva potyogtak a gólok, így a szünetben 14-14 volt az állás.

A második félidőt a kezdőcsapatunkkal kezdtük, annyi kivétellel, hogy bal szélen Descat helyett Elísson szerepelt. A meccs a megszokott forgatókönyv szerint folytatódott, hol az egyik csapat vezetett eggyel, hol a másik. A 41. perc végén két gyors találattal sikerült meglépnie a Magdeburgnak, Musche gólja után 20-18-ra vezetett Bennet Wiegert alakulata. Jensen védése után Sandell megszerezte második találatát, amivel sikerült egyenlítenünk. Sőt, ElDeraa gólja után ismét nálunk volt az előny (46. perc 22-21). Sokáig azonban nem örülhettünk, hiszen Hornke duplájával fordítottak a vendégek. Időt is kért Momir Ilic. Az utolsó 10 percet háromgólos hátrányból kezdtük meg. Kosorotov találatára Claar válaszolt a másik oldalon, így a differencia nem változott (55. perc 23-26). A hajrában 7 a 6 elleni játékkal is próbálkoztunk, de így sem tudtunk közelebb kerülni a címvédőhöz. Végül 30-28-as vereséget szenvedtünk, ami azt jelenti, hogy a tavalyi évhez hasonlóan idén is a Szegeddel játszunk a legjobb nyolcba kerülésért.

Telekom Veszprém – SC Magdeburg 28:30 (14:14)

Telekom Veszprém: Corrales, Jensen – Omar, Descat 2, Sandell 2, Nilsson, Elísson 1, Ligetvári, Remili 4, Mahé, ElDeraa 5, Pechmalbec, Vailupau 1, Casado 3, Fabregas 8, Kosorotov 2

SC Magdeburg: Hernandez, Portner – Meister, Musche 4, Claar 9, Kristjansson 1, Smarason 4, Magnusson 5, Hornke 2, Weber, Lagergren, Mertens, Saugstrup 3, O’Sullivan 1, Damgaard, Bergendahl 1

Kiállítások: 6 perc ill. 6 perc

Hétméteresek: 3/0 ill. 1/1

NYILATKOZATOK

Edzői értékelések

Bennet Wiegert: Nehéz most szavakat találni, hiszen nagyon boldogok vagyunk a győzelem miatt. Két nagyszerű csapat játszott ma egy fantasztikus meccset. A mérkőzés előtt az volt a célunk, hogy legalább egy pontot szerezzünk és hogy egyenes ágon bejussunk a negyeddöntőbe. Ez sikerült is, ráadásul az egyik legszebb arénában egy fantasztikus hangulatú összecsapáson.

Momir Ilic: Gratulálok a Magdeburg csapatának a győzelemhez, ma ők voltak a jobb csapat. Nagyon sok problémánk volt ma a támadással, a védekezésünk rendben volt, Mike jó teljesítményt nyújtott a kapuban. Nagyon sok rontott lövésünk volt, lassan mozogtunk támadásban, a Magdeburg pedig megbüntetett minket a lerohanásaival. Bent vagyunk a nyolcaddöntőben, készülünk a következő összecsapásra, tudjuk ki az ellenfelünk.

A pályán belülről

Gisli Kristjansson: Nagyon boldogok vagyunk a győzelem, illetve a negyeddöntőbe jutás miatt. Fantasztikus hangulatú mérkőzést játszottunk. A Veszprém Arénából nagyon nehéz elvinni a két pontot, de higgadtak maradtunk végig. Csináltuk a dolgunkat, aminek meglett az eredménye. Sergei Hernandez nagyszerű teljesítményt nyújtott ma a kapuban. Azonban dicséret jár az egész csapatnak, hiszen mindenki oda tette magát.

Ludovic Fabregas: Nehéz bármit mondani ezek után, hiszen Momo elmondott mindent. Nagyon sok lövést rontottunk ma, megpróbáltunk egyenesen a negyeddöntőbe jutni, de ez most így sikerült. Mike nagyszerűen teljesített a kapuban. Veszítettünk itthon sajnos, de most a következő körre kell koncentrálnunk egy utunk van így Kölnbe, és ez a Szegeden keresztül vezet. De még minden nyitott, dolgoznunk kell, meglátjuk mire jutunk a hónap végére. Szeretnék gratulálni a Magdeburg csapatának. Magabiztosabb és jobb csapat volt ma.