Telekom Veszprém - Dinamo Bukarest 33-30
2022-09-28 21:09
A Telekom Veszprém a Dinamo Bukarest együttesével csapott össze a Bajnokok Ligájában. A vendégek indították útjára a labdát, gólt is szereztek, a túloldalon viszont Marguc hibázott. 3 góllal is vezetett a Dinamo, amikor is Strlek talált be a szélről. A 8. percben egy perces néma felállással Marian Cozmára emlékezett a közönség. Ilic és Nenadic érkezett támadásban, de Pechmalbec küzdött meg saját maga első góljáért (12. perc 5-6). A félidő feléhez érve még mindig a románoknál volt az előny, a hazai védekezés egyelőre nem volt megfelelően kemény (7-8). Ilic volt először kénytelen időt kérni és Marguc szép büntetőgóllal egy gólra csökkentette a hátrányt. Corrales váltotta Cuparát a kapuban, de a vendégek fokozatosan növelték előnyüket (25. perc 11-15). Lauge villant meg az utolsó percben kétszer is, de a félidőben így is 2 gól volt a vendégek előnye.

A második félidőt a Veszprém kezdte és Elísson talált be, majd büntetőből egyenlített is. Corrales remek bravúrokkal kezdte a játékrészt és Yahia góljával sikerült először átvenni a vezetést (37. perc 18-17). Corrales büntetőt védett, Nilsson betalált, a Dinamo pedig időt kért. Elísson talált be újfent büntetőből és 4 gólosra hízott a hazai vezetés (42. perc 23-19). Mahé játszott fantasztikusan, remek gólokat szerzett 9 méterről tüzelve. Yahia teljesítménye is feljavult a második félidőre, bravúros hát mögötti gólt szerzett. Néhány rossz lövés veszprémi oldalon és a vendégek visszakapaszkodtak két gólra, ezért Ilic időt kért (54. perc 30-28). Vailupau két szép gólja végleg eldöntötte a mérkőzés sorsát és az Építők egy kemény mérkőzésen sikerült kivívni a győzelmet.

Telekom Veszprém – C.S. Dinamo Bucuresti 33:30 (15:17)

Telekom Veszprém: Corrales, Cupara – Yahia 5, Nenadic 5, Nilsson 2, Elísson 4, Ligetvári, Marguc 2, Lauge 5, Strlek 2, Mahé 4, ElDeraa, Ilic, Pechmalbec 1, Vailupau 2, Sipos 1 C.S.

Dinamo Bucuresti: Bucataru, Ghedbane – Racotea, Da Silva, Ghionea, Gurbindo 1, Negru 1, Pascual 3, Kukic 1, Kasparek 7, Kuduz 6, Akimenko 7, Bokhan 1, Mamdouh 2, Elzein 1, Sorhaindo

Kiállítások: 6 perc ill. 8 perc

Hétméteresek: 6/4 ill. 6/5

NYILATKOZATOK

Edzői értékelések:

Momir Ilic: Szeretnék gratulálni a játékosaimnak. Egy kemény mérkőzésre számítottam és az is lett egy nagyon jó csapat ellen. Mind a két kapus kiváló teljesítményt nyújtott. Az első játékrésszel nem vagyok elégedett, hiszen sokat hibáztunk. A második félidőben jobban játszottunk, de sajnos újabb hullámvölgybe kerültünk a mérkőzés végén. Keményen kell dolgoznunk, hiszen nehéz mérkőzések várnak ránk a folytatásban.

Xavier Pascual: Először is szeretnék gratulálni a Veszprémnek. Büszke vagyok a játékosaimra, hiszen nagyot küzdöttek az egész mérkőzés alatt. Számunkra tökéletes volt az első félidő. Florin Bucataru jól védett és ezzel sokat segített a csapatnak. A második játékrészben Rodrigo Corrales ugyanezt tette. Jól kézilabdázott a Veszprém, jelenleg ők az egyik legjobb csapat most. Nagyon nagy önbizalommal játszanak.

Pályán belülről:

Rodrigo Corrales: Mindkét edző jól összefoglalta, hogy mi történt a mérkőzésen. Engem nem lepett meg a jó játékuk, tudtuk mire képesek. Évről-évre jobbak lesznek, két éve jól szerepelnek a BL-ben. Kemény mérkőzésre számíthatunk idén is majd Bukarestben.

Alexandru Bucataru: Gratulálok mindkét csapatnak. Kemény mérkőzés volt, a saját játékunkat játszottuk, de csak az első félidő volt eredményes a részünkről.