Telekom Veszprém - Fejér-B.Á.L. Veszprém 49-30
2023-04-01 19:55
A Telekom Veszprém városi derbin fogadta a Fejér B.Á.L.-Veszprém együttesét. A piros mezes hazaiak kezdték az összecsapást, de az első két gólt a vendégek szerezték lerohanásból. Gyors tempóban kezdtek a csapatok, sok gól esett az első percekben (4. perc 4-4). Vailupau két góljával sikerült először két góllal ellépni a hazai gárdának. Corrales több nagy védéssel jelentkezett már a találkozó elején, így csapata kétszer annyi gólnál járt, mint ellenfele (11. perc 12-6). A kis Veszprém megpróbálta felvenni a Telekom gyors tempóját, ami már az első negyedórában végzetes volt számukra, mert 10 gólosra nőtt a különbség (15. perc 18-8). A 20. percben 20-10 állt az eredményjelzőn, de egy percre sem lassított az erősebb Veszprém. A különbség folyamatosan nőtt a félidő során, a hazaiak teljes erőbedobással játszottak és a félidőre tetemes 15 gólos előnnyel vonulhatott.

A második félidő elején bemutattak a vendégek is néhány szép megoldást és ezzel közelebb tudtak zárkózni. Elísson büntetőt hibázott, de a következő akcióból szép góllal javított. Vailupau játszott nagyon gólerősen, a 40. percben már a kilencedik gólt szerepelt a neve mellett (35-17). Éles József együttese sok hibát vétett támadásban, ezeket a hazai alakulat rendre megbüntette, ezért időt kértek a vendégek. A fehérorosz jobbszélső 10. gólja a Veszprém 40. gólját és a 20 gólos különbséget jelentette. Ilic a mai napon több lehetőséget adott azoknak, akik kevesebbet játszottak az eddigi mérkőzéseken, még Cupara is betalált a kapuba. A kis Veszprém küzdött keményen, de az esélyesebb Telekom Veszprém ma esélyt sem adott, még egy szorosabb eredményre sem.

Telekom Veszprém – Fejér B.Á.L.-Veszprém 49:30 (26:11)

Telekom Veszprém: Corrales, Cupara 1 – Nilsson 1, Elísson 6, Ligetvári 6, Marguc, Lauge 2, Strlek 3, Lukács, ElDeraa 5, Ilic 9, Pechmalbec 5, Vailupau 11, Sipos

Fejér B.Á.L.-Veszprém: Balogh, Miklós – Tóth 2, Csizmadia, Machac 2, Hári 5, Éles 4, Fercsik, Stranigg 3, Ludmán 3, Molnár 4, Szrnka 2, Bugyáki, Vetési 2, Gál 3, Szatmári

Kiállítások: 8 perc ill. 0 perc

Hétméteresek: 2/1 ill. 3/3

NYILATKOZAT

Edzői értékelés

Danyi Gábor: Először is gratulálok a Veszprémnek, a mai mérkőzésen nagy különbséggel győzött a hazai csapat, de teljesen megérdemelten nyertek. Sajnos nem tudtunk partnerei lenni a Telekomnak ma, részcélokat fogalmaztunk meg magunknak, amiket próbáltunk teljesíteni kisebb nagyobb sikerrel. A nagy tempó különbség sajnos kiütközött. Más célokért küzdünk. Sok sikert kívánok a Veszprémnek mind a bajnokságban, mind a Bl-ben!

Momir Ilic: Két fantasztikus meccs után azt kértem a játékosaimtól, hogy vegyék komolyan ezt a találkozót. Boldog vagyok amiatt, amit láttam ma a pályán. A héten elkezdünk készülni a Magyar Kupa négyes döntőjére, csak ez lebeg a szemünk előtt. Sok sikert kívánok a Fejér-B.Á.L. Veszprémnek a továbbiakban.

Pályán belülről

Miklós Gergő: Nagyon jó mérkőzést játszott ma a Telekom Veszprém, nem voltunk egy szinten velük. A pozitív dolgokra kell koncentrálnunk, ezekből építkezhetünk a jövőben.

Mikita Vailupau: Az utolsó 3 mérkőzésen a szebb arcunkat mutattuk, így kell folytatnunk tovább. Jó felkészülés volt a mai találkozó a Magyar Kupa négyes döntőre, amit szeretnénk megnyerni.