Telekom Veszprém - GOG 36-37
2023-02-08 20:57
A 2023-as év első mérkőzésén a Telekom Veszprém a GOG együttese ellen lépett pályára a Bajnokok Ligájában. A Veszprém kezdte a találkozót, de Ilic lövése nem talált utat a kapuba. A GOG villámrajtot vett, 5 perc után 4-0-ra vezettek. A Veszprém nagyon pontatlan volt támadásban, ezért Ilic kénytelen volt időkéréssel felrázni csapatát. A vendégek 7:6 elleni játékot alkalmaztak támadásban, majd Vailupau szerzett gólt büntetőből, majd szélről emberelőnyben (11. per 4-6). Pechmalbec szerzett két remek gólt beállóból, majd Ligetvári egyenlített az üres kapura (8-8). Nenadic, Nilsson és ElDeraa érkeztek a félidő második felére, az egyiptomi átlövő góljával ismét döntetlenre álltak a felek. Cupara váltotta a kapuban Corralest és Vailupau büntetőjével először vezetett a találkozón az Építők (20. perc 13-12). Fej-fej mellett haladtak a csapatok rengeteg gólt szerezve, de Nenadic utolsó pillanatos bombájával 2 gólos előnnyel vonult szünetre a Veszprém.

A második félidőt két gyors góllal indították a dánok, emellett Mahé büntetőt hibázott. Cupara egy remek védés után magabiztosan lőtt az üres kapuba. Egy rövidzárlatot kihasználva a GOG ellépett 3 góllal, a Veszprém is megpróbálkozott a 7:6 elleni játékkal. Nenadic vezetésével elkezdte a felzárkózást a Veszprém, de a dánok sok üres kapus gólt lőttek (45. perc 29-31). Cupara védett óriásit, majd Ilic egyenlített egy nagy góllal (48. perc 32-32). A hajrába érve a dánok megint elhúztak 3 góllal, Ilic kikérte az utolsó időkérését is (56. perc 33-36. Mindent megpróbált a hazai csapat, de a GOG egy gólt megtartott a mérkőzés végére.

Telekom Veszprém – GOG 36:37 (21:19)
Telekom Veszprém: Corrales, Cupara 1 – Nenadic 8, Nilsson 4, Elísson 2, Ligetvári 1, Marguc 1, Lauge 2, Strlek 1, Lukács, Mahé 1, ElDeraa 5, Ilic 4, Pechmalbec 3, Vailupau 3, Sipos
GOG: Dorgelo, Thulin – Pytlick 6, Jakobsen 2, Dreyer, Tollbring 8, Madsen 8, Jörgensen 7, Legér, Rasmussen 1, Kildelund, Zachariassen, Cehte, Olsen 5, La Cour Andersen, Clausen
Kiállítások: 4 perc ill. 8 perc
Hétméteresek: 3/2 ill. 3/3

NYILATKOZATOK

Nicolej Krickau: Hihetetlen mérkőzést játszottunk a Veszprém ellen, jól használtuk ki a helyzeteinket, szóval természetesen nagyon boldogok vagyunk az eredmény miatt. Ebben a fantasztikus Arénában sikerült nyernünk, megmondom őszintén nem számítottunk rá, de persze nagyon örülünk, hogy ilyen játék intelligenciával tudunk játszani a végéig.

Momir Ilic: Először is szeretnék gratulálni a GOG-nak a győzelemhez. Azt gondolom megérdemelten nyertek. Nem vagyok elégedett természetesen, hogy a fantasztikus közönségünk előtt ebben a hangulatban veszítettünk. Aggasztó, hogy 0-4-el kezdünk egy találkozót, után egy kicsit jobban ment, de a védekezésünk továbbra sem volt az igazi. Tavaly a Portó ellen hasonló találkozót vívtunk, az akkor döntetlen lett. Sok játékosunk teljesen kiégve ért vissza a VB-ről, ahol nagyon sok mérkőzést játszottak. Nem fogok persze kifogást keresni. Ez egy nehéz szituáció, de dolgoznunk kell tovább, hogy visszataláljunk a saját játékunkhoz.

Christoffer Dreyer: Tudtuk, hogy kemény mérkőzés vár ránk. Nagyon jó hangulatban játszottunk és jól kezdtük a mérkőzést. Jó taktikával játszottunk az egész találkozón és megtettünk mindent azért, hogy megnyerjük a meccset. Örülünk, hogy két ponttal térhetünk haza.

Yehia ElDeraa: Kemény és gyors mérkőzés volt. Nem a legjobb formánkat mutattuk ma, rosszul kezdtük a mérkőzést. Javulnunk kell a következő mérkőzésekre és fókuszálni arra, hogy jó játékkal, győztesen hagyhassuk el a pályát.

Néhány kép a mai mérkőzésről, galériával holnap jelentkezünk!