Telekom Veszprém - Orlen Wisla Plock 32-22
2022-12-08 21:24
A Telekom Veszprém a lengyel Orlen Wisla Plock együttesét fogadta Bajnokok Ligája mérkőzésen. Az első támadást a Veszprém vezette és Nenadic ragasztott nagy gólt a vendég kapuba. Egy szép labdaszerzés után ElDeraa szerzett gólt és lépett meg 2 góllal a Veszprém. Nenadic varázsolt, gólokat és gólpasszokat jegyzett, a Plock négy gólos hátrányban időt kért (9. perc 7-3). Jól működött a veszprémi védelem és Corrales is bravúrokat tudott bemutatni, ezért a félidő közepéhez érve 7 gólos volt a hazai előny (11-4). A lengyelek továbbra sem találták a Veszprém védekezésének az ellenszerét, így a vendég edző kénytelen volt másodszor is időt kérni (18. perc 12-4). A Plock emberhátrányban is közelebb tudott jönni, 3 gólt szereztek zsinórban, ezért Ilic időt kért. Remekül játszott a Veszprém támadásban és védekezésben egyaránt, így a félidő hajrájában 8 gólos különbségre tett szert, ami maradt is a félidőre.

A második félidőben a vendégek támadtak először, de egy kontra után Nilsson talált be először, majd Strlek találatával 10 gól volt a csapatok között (19-9). Nenadic remek teljesítménye folytatódott a második félidőben is, remekül szervezte a hazai akciókat. Egy kisebb hazai rövidzárlat után a Plock visszajött 6 gólra. Yahia egy rossz mozdulat után megsérült, el is hagyta a játékteret. A félidő közepéhez érve a Veszprém tartotta a magabiztos vezetését és emberelőnybe is került egy vendég piros lap után (25-18). A lengyel csapatban Kosorotov volt igazán elemében, de a Veszprém nem engedte közelebb a vendégeket (54. perc 28-21). A Nenadic show véget ért, 9. gólját szerezte, majd tapsvihar közepette leült a kispadra. A Veszprém végül fölényes, 10 gólos győzelmet aratott.

Telekom Veszprém – Orlen Wisla Plock 32:22 (17:9)

Telekom Veszprém: Corrales, Cupara – Yahia 2, Nenadic 9, Nilsson 5, Elísson 1, Ligetvári, Marguc 3, Strlek 3, Lukács, Mahé 1, ElDeraa 4, Pechmalbec 3, Vailupau 1, Sipos

Orlen Wisla Plock: Witkowski, Jastrzebski – Daszek 2, Lucin 3, Piroch 2, Yasuhira 1, Sroczyk, Serdio 3, Susnja, Sarmiento, Krajewski 1, Perez 1, Terzic, Dawydzik, Zhitnikov 2, Kosorotov 7

Kiállítások: 8 perc ill. 20 perc

Hétméteresek: 1/1 ill. 3/2

NYILATKOZATOK

Edzői értékelések

Xavier Sabate: Nagyszerű érzés volt újra itt lenni, 5 év után tértem vissza ide Veszprémbe, tényleg érzelmes volt a viszontlátás. De azért mégiscsak egy meccset jöttünk ide játszani. Szeretnék gratulálni a Veszprémnek, láthatóan mások a céljaink most. A védekezésünkkel a mérkőzés elején elégedett voltam, de támadásban voltak problémáink. Nagyon sok technikai hibánk volt, ziccerben sokat rontottunk és Corrales is jól védett. A befektetett munkával természetesen elégedett vagyok. A következő 6 napra koncentrálunk, a lényeg a regeneráció és készülünk a Kielce elleni derbire, ami nagyon fontos nekünk. Szeretnék gratulálni Momonak és a Veszprémnek is minden jót kívánok a továbbiakban!

Momir Ilic: Először is gratulálok a csapatomnak a kiváló játékért, nagyszerűen kézilabdáztunk ma. Zágrábban nem sikerült nyerni, jó játékot mutatni, de jól reagált ma a csapat. A védekezéssel az első félidőben különösen elégedett voltam. Tudtunk néhány lerohanást vezetni és könnyű gólokat szerezni. Jól kézilabdáztunk, többek között Petar Nenadic és Andreas Nilsson is jó teljesítményt nyújtott ma. A második félidőben volt 7 perc, amikor nem voltunk annyira jók, de utána visszaszereztük a lendületünket. Bízom benne, hogy Yahiával nincs akkora gond, gyors felépülést kívánok neki. Sok sikert a Plocknak és Xavinak a Kielce elleni derbihez és persze a továbbiakban is!

Pályán belülről

Marcel Sroczyk: A legjobbunkat próbáltuk nyújtani, de nem sikerült teljes mértékben. Sokat kell javulnunk a következő két fontos mérkőzésünkre.

Petar Nenadic: Az egész mérkőzést kontrolláltuk, csak néhány periódusban voltunk gyengébbek a második félidőben. Jó mérkőzést játszottunk, jól reagáltunk a Zágráb elleni vereségre. Remélhetőleg Yahia sérülése nem súlyos.