Telekom Veszprém - OTP Bank - Pick Szeged 38-33
2023-03-30 21:21

A Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének visszavágóján a Telekom Veszprém a Szegeddel csapott össze. Az első mérkőzésen aratott 13 gólos előny birtokában kezdte a mérkőzést a piros mezes Építők. Ugyan az első gólt a vendégek szerezték, de Lauge és Marguc góljával fordított a Veszprém. A Szeged 7:6 ellen támadott a találkozó elejétől fogva, meg is találták a lövő helyzeteket, de a túloldalon Lauge négy góljával tartotta magát a Veszprém (9. perc 6-6). Cupara több ziccert hárított, a közönség hangosan éltette a szerb hálóőrt és a Szeged időt kért (12. perc 9-6). A félidő feléhez érve 4 gólra növelte az előnyt Pechmalbec, majd ő kapott kétperces büntetést. Pár hiba után a Szeged visszajött egy gólra, ezért Ilic időt kért. Egy támadás után Remili kért cserét egy sérülés miatt, de két gyors indítás góllal újra 3 gól volt a veszprémi előny (17-14). A félidőben egy gólos volt a különbség a csapatok között.

A második félidő egy nagy Corrales védéssel indult, de gyors gólváltások után a Szeged 2 gólos előnyre tett szert (18-20). Innen 4 gólt szerzett zsinórban az Építők, a Szeged kénytelen volt újra időt kérni (39. perc 22-20). Ligetvári szerzett két szép gólt egymás után és 3 góllal ellépett a Veszprém. A félidő feléhez érve Marguc megszerezte 7. gólját, ami az 1400. volt neki veszprémi mezben. A Szeged támadójátéka teljesen megállt, az Építők sorozatban lőtte a gólokat, ezért 6 gólos hátrányban időt kértek a vendégek (47. perc 29-23).10 perccel a vége előtt 7 gól, összesítésben pedig 20 gól volt a Veszprém előnye. Ilic mindenkinek lehetőséget adott a végjátékban és a Veszprém magabiztos kettős győzelemmel jutott a legjobb nyolc csapat közé.

Telekom Veszprém – OTP Bank - PICK Szeged 38:33 (17:16)

Telekom Veszprém: Corrales, Cupara – Nilsson 2, Elísson, Ligetvári 2, Marguc 7, Lauge 9, Strlek 5, Lukács, Remili 1, ElDeraa 4, Ilic 3, Pechmalbec 2, Vailupau 2, Sipos 1

OTP Bank – PICK Szeged: Mikler, Alilovic – Tönnesen 2, Bodó 3, Martins 4, Radivojevic 6, Szita 2, Gaber, Sostaric, Frimmel 1, Bánhidi 3, Garciandia 10, Bombac, Rosta 1, Mackovsek, Blonz 1

Kiállítások: 6 perc és 10 perc

Hétméteresek: 5/4 ill. 1/1

NYILATKOZAT

Edzői értékelések:

Juan Carlos Pastor: Gratulálok a Veszprémnek, megérdemelten nyertek és jutottak tovább. A szegedi meccsel összehasonlítva látok fejlődést. Sok labdát veszítettünk ma, voltak védekezési hibáink. Próbáltuk a 7 a 6 elleni játékot, szeretnénk ebben fejlődni a jövőben. Gratulálok mégegyszer a Veszprémnek!

Momir Ilic: Először is gratulálok a játékosaimnak a győzelemhez, mind a két mérkőzéshez, különösen, amit a Szeged ellen játszottunk. Az első félidőben voltak problémáink, de a másodikban jobban reagáltunk, sikerült is néhány könnyű gólt szerezni. Sok munka vár még ránk, például holnap edzést kell tartanunk, szombaton pedig már mérkőzést játszunk. Megyünk tovább!

A pályán belülről:

Bánhidi Bence: A csapat jobban játszott a második meccsen, de ez sem volt elég. Ez a teljesítmény azonban még mindig kevés a Veszprém ellen. 45 percig jól játszottunk, meccsben voltunk, de a végére a sok hiba miatt ellépett a Veszprém. A kupadöntőben remélhetőleg találkozik a két csapat és szorosabb meccs lesz.

Ligetvári Patrik: Jó két mérkőzést játszottunk és sokat fejlődtünk. Ma többet hibáztunk sajnos, mint az előző találkozón. A következő időszakban még találkozunk párszor a Szegeddel, szeretnénk ott is győzni.