Telekom Veszprém - Pick Szeged 31-26
2022-10-22 18:38
A Telekom Veszprém bajnoki rangadón találkozott a nagy rivális Pick Szeged csapatával. Az Építők vezette az első támadást, Alilovic védte Yahia lövését, de aztán Marguc betalált. 5 perc játék után 3-0 állt az eredményjelzőn, dekoncentráltan kezdtek a vendégek. A 8. percben Rosta kapott piros lapot arcra ütésért. Yahia jól kezdett, hétméteres gól után akcióból is betalált (13. perc 6-3). A vendégeknek kellett először időt kérni, a Veszprém sokkal jobban játszott, köszönhetően Corrales remek bravúrjainak. Nem sokkal később újra időt kért a Szeged, mert nem találták a Veszprém védekezésének ellenszerét (18. perc 10-3). Nilsson beállásával a beálló játék még eredményesebb lett hazai oldalon. 3 perccel a félidő előtt Ilic is időt kért, de nem sikerült betalálni a támadásból. Yahia is piros lapot kapott az utolsó percben, de Cupara hárította a megítélt büntetőt és a Veszprém 6 gólos előnnyel vonulhatott szünetre.

A második félidő két Szeged góllal indult, majd Ilic is betalált. Elísson két nagy helyzetben is hibázott. A Szeged kapusa is több védést bemutatott és 3 gólra zárkóztak a vendégek (38. perc 18-15). Sok tiszta helyzet maradt ki hazai oldalon, ezért Ilic kénytelen volt időt kérni, hogy felrázza kicsit a csapatát. Vailupau két szép góllal érkezett meg jobb szélre, de a Szeged így is két gólra zárkózott a félidő felénél (21-19). A Szeged 7:6 elleni játékot alkalmazott támadásban, hazai oldalon pedig Vailupau góljai tartották az előnyt (51. perc 25-22). 7 perccel a vége előtt kikérte az utolsó időkérését is a Szeged, de az Építők szerzett gólt. Ilic is kikérte utolsó időkérését és Nenadic eldöntötte a meccset, amit 5 góllal nyert meg a Veszprém.

Telekom Veszprém – Pick Szeged 31:26 (16:10)

Telekom Veszprém: Corrales, Cupara – Yahia 3, Nenadic 4, Nilsson 4, Elísson, Ligetvári, Marguc 4, Lauge 3, Strlek 2, Lukács, ElDeraa 3, Ilic 1, Pechmalbec 2, Vailupau 5, Sipos

Pick Szeged: Alilovic, Krivokapic – Tonnesen 1, Bodó, Martins 6, Radivojevic, Szita, Gaber 1, Sostaric 6, Radvánszki, Garciandia 1, Bombac 3, Rosta, Mackovsek 1, Blonz 7, Molnár

Kiállítások: 6 perc ill. 4 perc

Hétméteresek: 6/5 ill. 9/7

NYILATKOZATOK

Edzői értékelések:

Juan Carlos Pastor: Először is gratulálok a Veszprének, a mérkőzés több részből állt, először Rosta Miklós piros lapja után kellett átszervezni a játékot, aki támadásban és védekezésben is alapember. Az első félidőben 8 góllal is vezetett aVeszprém, de utána csapatként vissza tudtunk jönni a meccsbe. Szorossá tudtuk tenni, de sajnos belehibáztunk, ami benne van a játékban, és így a Veszprém el tudott menni a végén. Elégedett vagyok azzal, hogy csapatként mutattunk többet most. Sok sérült játékosunk van, akik reméljük hamar visszatérnek a játékba és folytatjuk tovább a munkát.

Momir Ilic: Először is nagyon boldog vagyok a győzelem miatt. Megmondom őszintén a mérkőzés előtt kicsit aggódtam, mert a játékosok fáradtan, kisebb sérülésekkel tértek vissza a válogatott szünetről. El-Deraa játékával nagyon meg voltam elégedve, Mahé játéka igencsak hiányzott a csapatból, aki nálam alapember. Jól kezdtük a meccset, aztán a második félidőben ziccereket rontottunk, sajnos visszaengedtük a Szegedet, Mirko Allilovic nagyon jól védett. Yahia kiállítása után Laugénak kellett a jobblövő pozícióban játszania, ami nem az eredeti posztja, de végül sikerült nyernünk és ennek nagyon örülük.

Pályán belülről:

Mirko Alilovic: Nehéz mit mondani a mai meccsről. Rosszul kezdtünk, 8 gólos hátrányban is voltunk, nem értettük mi történik. Ennél többre vagyunk képesek, örülök, hogy vissza tudtunk jönni a meccsbe, volt esélyünk a döntetlenre is. Nagy nyomás alatt játszottunk, remélem a sérültjeink visszatérhetnek és visszatalálunk a győztes útra a BL-ben is és elérhetjük a céljainkat.

Mikita Vailupau: Nagyon tisztelem a Szeged csapatát, minden meccsen keményen harcolnak. Örülök, hogy részese lehetek ennek a csatának és hogy győzni tudtunk ma. Büszkeséggel tölt el, hogy tagja lehetek ennek a csapatnak. Az első félidőben jól játszottunk, de a második félidőben buta hibákat követtünk el és a Szeged visszajött a meccsbe. A szurkolók nagyon nagy támogatást adtak és nekik is köszönhető a mai győzelmünk.