Telekom Veszprém - PPD Zagreb 32-28
2022-11-24 21:21
A Telekom Veszprém a horvát bajnok PPD Zagreb együttesét látta vendégül a Veszprém Arénában. Az Veszprém vezette az első támadást, de Lauge lövését védte a kapus. Marguc szerezte a találkozó első két gólját, az elsőt büntetőből. Cupara és a védelem jól kezdett, a horvátok csak a 6. percben lőtték első góljukat. Jól védekezett a Veszprém, amiből könnyen tudott gyors gólokat szerezni és 3 góllal el is léptek (10. perc 5-2). Cupara nagyon jól kezdett, ziccerek sokaságát hárította a meccs elején, ezért a félidő közepéig nagyon kevés gól esett (15. perc 5-3). Egy hazai rövidzárlatot kihasználva fordított a Zagreb, de Strlek egyenlített emberelőnyben. Nilsson szerezte a 9. hazai gólt, ami a Veszprém 10 000. gólja volt a Bajnokok Ligájában. Cupara fontos pillanatban hárította Dibirov büntetőjét (24. perc 11-11). Nilsson góljával újra 2 gól volt a hazai előny és a vendégek időt kértek. Egy gólos hazai előnnyel vonultak szünetre a csapatok.

A második félidő elején a horvátok kiegyenlítettek emberhátrányban, miközben a Veszprém 2 büntetőt is kihagyott zsinórban. Egy remek labdaszerzés után Sipos lőtt gólt, majd duplázott beálló pozícióból (39. perc 21-20). Kiegyenlített volt a félidő első fele, túl sok volt a pontatlanság hazai oldalon a befejezéseknél. Yahia kisebb sérülés után visszatért a pályára és két remek gólt szerzett (46. perc 24-22). Két gyors vendég gól után újra döntetlen állt az eredményjelzőn. Pechmalbec szerzett bravúros gólt egy kipattanó után és növelte 3 gólra az előnyt. Mahé kapott piros lapot fejre ütésért. 3 perccel a vége előtt a horvátoknál is villant egy piros lap és Yahia állította vissza a 3 gólos különbséget. A Veszprém végül egy nagyon kemény mérkőzést nyert meg a Zagreb ellen.

Telekom Veszprém – PPD Zagreb 32:28 (16:15)

Telekom Veszprém: Corrales, Cupara – Yahia 5, Nenadic 6, Nilsson 3, Elísson, Ligetvári, Marguc 5, Lauge, Strlek 2, Mahé 1, ElDeraa 3, Ilic 1, Pechmalbec 2, Vailupau 2, Sipos 2

PPD Zagreb: Slavic, Pantjar – Kos, Cavar 1, Klarica 1, Gojun 2, Srna 1, Kraljevic 2, Musa 6, Sirotic, Cupic 2, Dibirov 2, Dodic 3, Kavcic 2, Leimeter 3, Grahovac 3

Kiállítások: 6 perc ill. 12 perc

Hétméteresek: 5/2 ill. 3/2

NYILATKOZATOK

Edzői értékelések:

Slavko Goluza: Elsősorban szeretnék gratulálni a csapatomnak, nagyot küzdöttünk. És szeretnék gratulálni a veszprémi közönségnek is, ahhoz a hangulathoz, amit teremtettek a mérkőzés alatt. Sok évvel ezelőtt én is tagja voltam ennek a csapatnak és megérintett, ahogy fogadtak. Azt gondolom nagyon jó mérkőzést játszottunk ma, 50 percig jól tartottuk magunkat, amikor is a Veszprém védekezést váltott, mi viszont nem tudtunk válaszolni erre a lépésre. 2-3 edzést tartottunk csak a csapattal, mióta itt vagyok, de azt gondolom, hogy ez az a játék, amit várok tőlük és még csak keményebbek és jobbak leszünk. Azt még hadd mondjam el, hogy a szívem természetesen a Zágrábé, de egy kis része mindig a Veszprémért, és persze barátom, Momir Ilic csapatáért dobog.

Momir Ilic: Először is gratulálok a csapatomnak a győzelemhez és természetesen a szurkolóinknak a remek hangulathoz. Minden tiszteletem a Zágrábé, gratulálok ahhoz, ahogy játszottak, azért a teljesítményért, amit a pályára vittek ma! De még egyszer gratulálok a szurkolóinknak, hogy így köszöntötték Slavkot itt a csarnokban, ahogy Veszprémben üdvözlik, ahogy értékelik az egykori legendáikat, teljesen egyedülálló. Sok problémánk volt ma, kezdve a sérülésekkel, piros lappal. Nagy küzdelem volt, a Zágráb egy jó csapat, szoros lett a vége. A végén tudtunk nyerni, ezért gratulálok a játékosaimnak a küzdelemért, a harcért.

Pályán belülről:

Sipos Adrián: Mindkét csapat megérdemli a gratulációt. Néhány játékosunk sérüléssel bajlódott és ez problémát okozott nekünk. Támadásban és visszarendeződésben voltak nehézségeink. Felkészülünk a jövő heti mérkőzésre és remélem idegenben is tudunk nyerni.

Leimeter Csaba: Jól játszottunk nagyjából 50 percig, aztán a Veszprém védekezést váltott és ez komoly problémát okozott nekünk. Csak 2 edzésünk volt az új vezetőedzővel és úgy érkeztünk ide. Zágrábban hasonlóan kemény mérkőzés lesz és megpróbálunk jobb eredményt elérni.