Telekom Veszprém - SC Magdeburg 35-35
2022-10-27 21:03
A Telekom Veszprém Bajnokok Ligája mérkőzésen fogadta a Magdeburg együttesét. A német csapat indította útjára a labdát és büntetőből megszerezték az első gólt. Hazai oldalról ElDeraa volt először eredményes. Gyors támadásokat vezettek a csapatok, nagy volt az iram már a mérkőzés elején is (7. perc 4-4). Corrales hatalmas védésekkel segítette csapatát. Yahia talált többször rést a vendég védekezésen és lőtt hatalmas gólokat, a félidő közepén 2 gólos előnyben volt a Veszprém (9-7). Nenadic kapott kétperces büntetést, a Magdeburg pedig kiegyenlített. 20 perc játék után a vendégek kértek először időt egy gólos előnyben (12-13). Két gyors vendég gól után Ilic is kénytelen volt időt kérni, mert kezdtek meglépni a németek. A Magdeburg kapusa remek napot fogott ki, sok ziccer mellett büntetőt is hárított. Cupara érkezett a hazai kapuba és az Építők remek hajrával kiegyenlített a szünetre.

A második félidő első találata Lauge nevéhez fűződött. Potyogtak a gólok a második félidő elején, a kapusok ekkor nem tudtak hozzátenni a mérkőzéshez (36. perc 20-20). Kemény csata zajlott a pályán, kiegyenlített volt a találkozó. ElDeraa kapott kétperces büntetést, de mégis Strlek talált be indításból. Cupara remek védésekkel rukkolt ki és az Építők 3 gólos előnyre tett szert a félidő közepére (28-25). Yahia és Lauge játszott kiemelkedően, szebbnél-szebb gólokkal örvendeztették meg a hazai közönséget. 8 perccel a vége előtt a vendégek utolérték a Veszprémet, Ilic időt kért (30-30). A hajrára döntetlen állással fordultak a csapatok, ElDeraa lőtt két nagyon fontos gólt. Az utolsó percek parázs hangulatban teltek és végül döntetlennel zárult a találkozó.

Telekom Veszprém – SC Magdeburg 35:35 (16:16)

Telekom Veszprém: Corrales, Cupara – Yahia 6, Nenadic 3, Nilsson 5, Elísson 1, Ligetvári, Marguc, Lauge 8, Strlek 3, Lukács, ElDeraa 4, Ilic, Pechmalbec 4, Vailupau, Sipos 1

SC Magdeburg: Jensen, Portner – Meister 1, Chrapkowski, Ruddat, Kristjansson 7, Pettersson 2, Magnusson 8, Hornke 2, Weber 3, Mertens 7, Saugstrup 3, O’Sullivan 1, Bezjak 1, Smits, Damgaard

Kiállítások: 14 perc ill. 2 perc

Hétméteresek: 1/0 ill. 2/2

NYILATKOZATOK

Edzői értékelések:

Momir Ilic: Először is gratulálok a csapatomnak a küzdelemért, azt gondolom jó mérkőzést játszottunk. Gratulálok a Magdeburgnak is, a maiért és a vasárnapi Super Globe győzelmükért is! ŐK vasárnap óta visszarepültek Németországba, aztán eljöttek Veszprémbe és egy ilyen jó mérkőzést tudtak játszani, azt gondolom minden tisztelet megilleti őket. A mérkőzésről, sok gyors játék volt, nagy volt a tempó, futottunk sokat, de nagyon sok ziccert rontottunk. Továbbra is veretlenek vagyunk ebben a szezonban, folytatjuk tovább a munkát!

Bennet Wiegert: Véleményem szerint mindkét csapatnak megvolt az esélye a győzelemre, ezen a mérkőzésen tényleg minden nüanszokon múlt minden, olyan találkozó volt, ahol bármi megtörténhetett. Elégedett vagyok az egy ponttal, amit azt gondolom, hogy megérdemeltünk. A szurkolók fantasztikusak voltak, jó volt itt ebben az atmoszféráéban pályára lépni, reményeim szerint egyszer még visszatérhetünk ide.

Pályán belülről:

Yehia ElDeraa: Kemény és gyors mérkőzés volt. Az egy pont nem rossz, sok mérkőzés még van hátra. Próbálunk fejlődni és minél több győzelmet szerezni a jövőben.

Nikola Portner: Ahogy az edzőnk is mondta, magas intenzitású meccs volt. Fantasztikus ilyen hangulatban játszani. Próbáltuk megnyerni a mérkőzést, de az 1 ponttal is elégedettek lehetünk. Dolgoznunk kell tovább és remélem hamarosan újra játszhatunk ebben az Arénában.