Telekom Veszprém - USDK Dunkerque 35:25 (14:15)
2022-08-09 18:56

A Telekom Veszprém a 2022-23-as szezon első felkészülési mérkőzésén a francia Dunkerque együttesét látta vendégül. A Veszprém kezdte a találkozót és az új igazolás ElDeraa rögtön megszerezte első gólját piros mezben. Strlek két szenzációs góljával két góllal elhúzott a Veszprém, de a franciák gyorsan egyenlítettek (5-5). 10 perc után Ilic minden poszton cserélt a széleket leszámítva. Két hazai hiba után a vendégek három gólos előnyt szereztek. A két új szélső, Vailupau és Elísson is pályára lépett a félidő derekán, de a különbség nem változott (18. perc 8-11). Lukács lőtt gyönyörű gólt és a franciák időt kértek, majd az Építők három gyors góllal egyenlített. Elísson három szép találatot jegyzett gyors indításból, a Dunkerque büntetőt hibázott, de ennek ellenére náluk volt az előny. Ilic még időt kért, de már nem esett gól az első játékrészben.

A második félidő sok hibával indult mindkét oldalon, az első gólra 4 percet kellett várni. A Veszprém kettős emberelőnybe került és Marguc két gólt szerezve döntetlenre módosította az állást (37. perc 16-16). A szlovén szélső magabiztosan értékesítette az első hazai hétméterest is és a Veszprém már 3 góllal vezetett (21-18). Folyamatosan variálta Ilic a csapatot és a Veszprém fokozatosan növelte az előnyét (46. perc 25-21). Vailupau is megszerezte első gólját Veszprém mezben, Elísson pedig büntetőből is betalált. A hajrához érve a franciák újra időt kértek 4 gólos hátrányban, de Elísson hatodik találatával csak tovább nőtt a hazai előny. A végére teljesen felőrölte ellenfelét a Veszprém és nagy arányú győzelmet aratott.

Telekom Veszprém - USDK Dunkerque 35-25 (14-15)

Telekom Veszprém: Corrales, Cupara – Yahia 2, Nenadic 2, Nilsson 3, Elísson 6, Ligetvári, Marguc 6, Lauge, Strlek 4, Lukács 1, Blagotinsek, Mahé, ElDeraa 1, Ilic 3, Pechmalbec 2, Vailupau 5, Sipos

USDK Dunkerque: Bellahcene, Kieffer – Afgour 3, Billant 1, Indjai, Klimkow 2, Nyateu 4, Avelange-Demouge 6, Tossin 2, Kragh, Martinez, Pujol, Garain, Engueleguele 2, Marie-Joseph3 , Pelayo 2

Kiállítások: 8 perc ill. 8 perc

Hétméteresek: 2/2 ill. 3/2