THW Kiel–Telekom Veszprém 34-34 (hosszabbítás után: 37-35) (14-18)
Lanxess Aréna
Vezette: K. Gasmi, R. Gasmi
THW Kiel: N. Landin – Ehrig 5, Weinhold 1 (1), Wiencek 6, Horak, Duvnjak 4, Dahmke 2
Csere: Quenstedt (kapus), Reinkind 1, Zarabec 6, Myrhol, M. Landin 1 (1), Bilyk 7, Ekberg 4 (4), Ciudad
Vezetőedző: Filip Jicha

Telekom Veszprém: Corrales – Strlek, Lauge 2, Mahé 6 (1), Blagotinsek, Yahia 8 (1), Marguc 3
Csere: Cupara (kapus), Ligetvári, Nilsson 7, Lékai 3, Nenadic 2 (1), Maqueda 2, Sipos, Lukács 1, Ilic 1
Vezetőedző: Momir Ilic

Hétméteresek: 11/8, ill. 15/9
Kiállítások: 4, ill. 8 perc

Az EHF FINAL4 2022 bronzmérkőzésén csapatunk a THW Kiellel csapott össze.

Kifejezetten jó iramú, izgalmas első félidőt láthattak a Lanxess Arénába kilátogató szurkolók: két közel hasonló játékerőt képviselő csapat küzdött a bronzéremért, és az első 20 percben egyik sem igazán talált fogást a másikon. Az első játékrész elsősorban a kapusokról szólt: Rodrigo Corrales és Niklas Landin is remek napot fogott ki, mindketten sok borsot törtek az ellenfelek orra alá. Külön említést érdemel csapatunk két fiatalja, Lukács Péter és Ilic Zoran, akik egyaránt megszerezték első góljukat az EHF FINAL4-on: a 24. percben épp „Zoki” találatát követően nőtt először háromgólosra a két csapat közti különbség. Bár a kétperces kiállításokkal ezúttal sem volt szerencsénk, a félidő hajrájában további egy góllal tudtuk növelni fórunkat (14-18).

A második félidő gyors ütésváltással kezdődött, amelyből időnként úgy tűnt, a német együttes jöhet ki jobban. Rodrigo Corrales azonban ott folytatta, ahol a szünet előtt abbahagyta, továbbra is sokat tett az Építők sikeréért. A 45. percben Filip Jicha kért időt, hogy váltson pár szót az akkor épp négygólos hátrányban lévő tanítványaival, akik a játékmegszakítást követően meg is felezték lemaradásukat. Momir Ilic szinte azonnal követte kollégája példáját, igyekezett megnyugtatni övéit. A THW Kiel azonban a folytatásban sem hagyta lerázni magát, sőt, az 50. percben Zarabec révén az egyenlítés is összejött a németeknek. Fej fej mellett érkezett meg a hajrába a két együttes, majd 46 másodperccel a végső dudaszó előtt a Kiel került előnybe Ekberg hetesgólját követően, azonban egy időntúli büntetőből Kentin Mahé egyenlített (34-34). A mindent eldöntő büntetőpárbaj végül a THW Kiel sikerét hozta, a német csapat bírta jobban a nyomást, így csapatunk negyedik helyen végzett az EHF Bajnokok Ligája 2021/22-es kiírásában.

Momir Ilic: – Gratulálok mindkét csapatnak! Senki nem számított rá, hogy ilyen jó iramú, modern kézilabdát láthat majd a bronzmeccsen. Büszke vagyok a csapatomra, az egész éves teljesítményünkre. Sajnos valami mindig hiányzott a kiélezett helyzetekben, de jó úton járunk. Sok sikert kívánok Filipnek és a csapatának!

Filip Jicha: – Nehéz szavakat találni, őrült meccs volt, amelyen mindkét csapat nyerhetett volna. El kell ismernem, nem igazán tudtam, mire számítsak a csapatomtól, nagyon fáradtak voltunk. 50 perc után feljavultunk, Niklas Landin is fontos védéseket mutatott be. Büszke vagyok a srácokra, ez a mai meccs jó reklámja volt a kézilabdának. Én is minden jót kívánok Momónak és a csapatnak!

Omar Yahia: – Gratulálok a Kielcének! Az utolsó pillanatokig kiélezett meccs volt, sajnos a második félidőben megmagyarázhatatlan hibákat vétettünk, nagyon pechesek voltunk. Felnőttünk erre a szintre, hogy szoros meccseket tudjunk játszani szinte bárkivel, de meg kell tanulnunk megbecsülni a labdát kiélezett helyzetekben.

Bjarte Myrhol: – Gratulálok a Veszprémnek, nagyot küzdöttek! Két hete még az irodámban ültem, épp golfozni készültem, mikor keresett a Kiel. Álomszerű volt, hogy itt, 20 ezer ember előtt búcsúzhattam, egész más volt, mint a tokiói olimpián. Gyerekkori álmom volt a THW Kiel mezét viselni, köszönöm a klubnak, hogy ez 40 éves koromban valósággá vált, de most a kézilabdás cipőm most megy vissza a kukába.