Veszprém Handball Club – Paris Saint-Germain Handball 41-28
2024-09-19 21:17

Az EHF Bajnokok Ligája 2. fordulójában a francia Paris Saint-Germain együttesét fogadtuk a Veszprém Arénában. A szezon első hazai BL-meccsén Xavi Pascual a következő kezdőt küldte a pályára: Corrales, Elísson, ElDeraa, Cindric, Fabregas, Remili, Vailupau. Védekezésben pedig Cindric helyére érkezett Grahovac. A találkozó eleje kiegyenlített játékot hozott, egyik csapat sem tudott komolyabb előnyre szert tenni (5. perc, 3-3). Szűk 10 perc elteltével Kosorotov jelentkezett játékra, majd Remili harmadik találatával 6-4-nél először vezettünk kettővel. Nem sokkal később Cindric is betalált, amivel háromra hízott az előnyünk. Jött is az időkérés Raúl Gonzáleztől. Az eligazítás után Sandell és Pechmalbec is játékra jelentkezett. A folytatásban Corrales több védést is bemutatott, amit elöl sorra kihasználtunk, Vailupau gólja után pedig már öt volt a differencia a felek között (17. perc, 12-7). Az első félidő végén Casado is megkapta a lehetőséget, akinek irányítása alatt tovább növeltük előnyünket. A szünet előtti periódus azonban a Párizsnak sikerült jobban, három találatot is le tudtak dolgozni hátrányukból, így 18-15 állt az eredményjelzőn a félidőben.

A második játékrészre két kivétellel a kezdő csapatunk tért vissza. Descat támadásban kapott szerepet, Ligetvári pedig védekezésben. Az első percek most is szorosan alakultak, hol az egyik, hol a másik oldalon zörgette meg valaki a hálót (36. perc, 23-20). Ezt követően sebességi fokozatot váltottunk és alig egy perc elteltével már öt volt az előnyünk. Corrales ihletett formában védett, a védekezés is összeállt, elöl pedig sorra estek a gólok, aminek köszönhetően a 42. percben már tízzel vezettünk. Jött is vendégek vezetőedzőjének harmadik időkérése. Xavi Pascual pedig több poszton is változtatott. Érkezett Pechmalbec, Sandell, Kosorotov és védekezésben Grahovac is. A folytatásban sem esett alább a lendületünk, sikerült tovább növelnünk a differenciát, Cindric második találata után már tizenkettő volt az előnyünk (49. perc, 36-24). A hajrára Casado mellett Végh is megkapta a lehetőséget, fiatal jobbszélsőnk első alkalommal lépett pályára a Bajnokok Ligájában. A találkozó végén már csak az volt a kérdés, hogy mennyi lesz a különbség a két alakulat között. A 41-28-as végeredményt Sole állította be.

Veszprém Handball Club – Paris Saint-Germain Handball 41:28 (18:15)

Veszprém Handball Club: Corrales, Jensen – Grahovac, Descat 5, Sandell 4, Elísson 1, Ligetvári, Cindric 2, Remili 7, Végh, ElDeraa 3, Pechmalbec 1, Vailupau 8, Casado 2, Fabregas 3, Kosorotov 5

Paris Saint-Germain: Palicka, Green – Marchan 1, Yahia 3, Steins 4, Sole 5, Tönnesen, Grebille 2, Syprzak 5, Karabatic 2, Holm 1, Peleka 1, Prandi 2, Baijens 2, Plantin, Loredon

Kiállítások: 4 perc ill. 2 perc

Hétméteresek: 4/4 ill. 6/6

NYILATKOZATOK

Edzői értékelések

Raúl González: Szeretnék gratulálni a Veszprémnek a mai teljesítményéhez, nagyszerűen kézilabdáztak. Főleg a második félidőben. Mi nagyon sokat hibáztunk, védekezésben és támadásban is. Ennek köszönhető a 13 gólos vereség. Javulnunk kell a játék minden elemében, mert különben nem lesz esélyünk sehol sem.

Xavier Pascual: Először is gratulálok a szurkolóknak, nagyszerű érzés ebben az Arénában játszani amikor a csapat ilyen jól teljesít. Akkor is szükségünk lesz rájuk, amikor nem megy majd ennyire jól. Egyszerűen hihetetlen mérkőzést játszottunk ma, igaz csak három góllal vezettünk a félidőben, nagyszerű kézilabdát tettünk a pályára. Mindenki elvégezte a rá kiszabott feladatot, Luc Steins-t is sikerült kontrol alatt tartanunk. Mindenki megmutatta ma, hogy mennyire akar küzdeni ezért a klubbért.

Játékos értékelések

Omar Yahia: Mindenekelőtt szeretnék gratulálni a Veszprémnek. Nagyon jó érzés volt visszatérni Veszprémbe, jól esett, ahogy a szurkolók fogadtak. A mérkőzésről sajnos nem tudok sokat mondani, nem játszottunk jól és saját magunknak köszönhetjük ezt a nagyarányú verséget. Ahogy Raúl is mondta, ha nem javulunk, akkor nem sok esélyünk lesz sem a Bajnokok Ligájában, sem a bajnokságban.

Mikita Vailupau: Először is szeretném megköszönni, hogy támogattak ma minket, átélték velünk ezt a sikert. Mindenki rászolgált erre, mi vagyunk a RedUnited a szurkolónkkal együtt. Nagyszerű mérkőzést játszottunk, nyertünk ugyan 13 góllal, de a legnagyobb tisztelettel tettük ezt.