Veszprémi KKFT - Telekom Veszprém 21:37 (11:16)

Veszprémi KKFT: Borbély, Miklós – Szeitl 2, Szakály 1, Somogyi 1, Füleki, Szmetán 2, Hári, Éles 1 (1), Kristóf 4, Seregi 1 (1), Tóth 1, Bartha 5, Bugyáki, Tóth, Vajda 3

Telekom Veszprém: Székely, Cupara – Manaskov 5, Yahia 8 (1), Moraes 1, Tönnesen 2, Markussen 3, Ligetvári, Marguc 8, Blagotinsek 6, Mahé 2, Lukács, Bodor, Maqueda, Lékai 1, Borozan 1

Hétméteresek: 3/2 ill. 2/1
Kiállítások:  2 perc ill. 4 perc

Először rendeztek városi derbit a két Veszprém között az első osztályban, a Telekom Veszprém vendégként lépett pályára a Veszprém Arénában. A „kis” Veszprém kezdte a találkozót, de egy hiba után Yahia is hibázott egy lövést, majd Manaskov szerezte a mérkőzés első gólját. Cupara szép védésekkel indított és a 8. percben 3-5 volt az állás Yahia góljával. Gyors tempóban kezdtek a csapatok és sok gólt láthatott a közönség (15. perc 8-10). Moraes sok tiszta ziccert hagyott ki, míg a veszprémi fiatalok remek játékkal tartották magukat közel a Telekom Veszprémhez (23. perc 10-12). A jobb szélen Marguc játszott nagyon eredményesen. A félidőre 5 gólos előnyre sikerült szert tenni a tapasztaltabb Veszprémnek.

A második félidő is egy Manaskov góllal indult. A Telekom sok tiszta ziccerben hibázott továbbra is hibázott. A védekezés Blagotinsekkel az élen keményebb lett, így a kis Veszprém nehezebben találta a kapuhoz vezető utat. Elől a szlovének, Blagotinsek és Marguc termelte a gólokat (39. perc 13-21). Bodor jött a pályára és kapott azonnal kétperces kiállítást. A 42. percben lett először 10 gólos a különbség (15-25). Cupara büntetőt hárított és a hazaiak mestere Tombor időt kért. A második félidő felénél Marguc már a 8. gólját szerezte. Székely érkezett a kapuba és védett is néhány nagy lövést. A fiatalok elfáradtak a végére, így a nagy Veszprém könnyedén tudta növelni előnyét. A végére egy közönség szórakoztató Telekom Veszprém győzelem született.

David Davis: Az első játékrész még nem volt az igazi, de a második félidő már tetszett. Mostantól a vasárnapi bajnokira készülünk, örülök Mahé és Tonnesen visszatérésének. Jó irányba haladunk, mindenki bizonyítani akar.

Dejan Manaskov:
Nekünk a győzelem volt a legfontosabb, de csak az utolsó húsz perc volt az, ami igazán jó volt, akkor már jól ment a játék a csapatnak. Az ellenfél fiatal csapat, úgy gondolom, megérdemelte, hogy az élvonalban szerepeljen, és sok szerencsét kívánok neki az idényben.

Tombor Csaba: Harmincöt-negyven percig azt csináltuk, amire képesek vagyunk. Kitettük szívünket-lelkünket a pályára, de most ennyire vagyunk képesek. Nagyon elfáradtak a srácok, ez még nem a mi szintünk.

Bartha Bence: Köszönjük a Telekom Veszprémnek, hogy százszázalékosan állt fel ellenünk, komolyan vett minket és a mérkőzést, ez minket is húzott, mindent beleadtunk, főleg a meccs elején ment jól. A szünet után elfáradtunk, a végét nem bírtuk, és ki is jött a két gárda közötti különbség.