Yanis Lenne a francia válogatott jobbszélsője nyártól Veszprémben folytatja
2025-01-13 16:16

Yanis Lenne, 28 éves francia jobbszélső, idén nyártól csatlakozik csapatunkhoz, aki Montpellierből teszi át a székhelyét Veszprémbe.

A francia válogatott rutinos jobbszélsője és a a francia bajnokság, a Liqui Molly Starligue 2022-23-as All Star csapatának a tagja, 4 szezonra szóló szerződést írt alá klubunkkal, mely egészen 2029 nyaráig szól.

Yanis Lenne, csapatával a Montpellier HB-val az Európa Liga B csoportját vezeti pontveszteség nélkül, Yanis pedig 22 góllal vette ki a részét az eddigi csoportküzdelmekből.

A francia Liqui Moly Starligueben jelenleg a harmadik helyen állnak a Nantes és a PSG mögött, ahol eddig 20 gólt szerzett.

Dr. Bartha Csaba, a Veszprém Handball Team Zrt. vezérigazgatója így nyilatkozott a játékos szerződtetéséről:

„Örülök neki, hogy sikerült a világ egyik legjobb jobbszélsőjét leigazolnunk, aki a francia válogatott alap embere. Yanis nagyon rutinos és jó játékos, amit mi is bizonyíthatna jobban, hogy a posztján ő az első számú a válogatottban és klubcsapatában, a Montpellierben is meghatározó szerepet tölt be. Bízom benne, hogy nagy segítségére lesz a csapatunknak.”

Nagy László, a One Veszprém HC sportigazgatója méltatta Yanis Lenne helyzetkihasználását és elmondta, hogy nagy lendületet hozhat a csapatba fiatalos és  jó értemben vett agresszív stílusával. Mind támadásban, mind védekezésben számíthatunk rá és játéka nem utolsó sorban beleillik a vezetőedző elképzeléseibe. Tisztában vagyunk vele, hogy a Yanis érkezésével három játékos lesz ezen a poszton. Még folyamatban van pár kérdés a jövőt illetően, azonban minden esetleges változásról időben és transzparensen fogjuk tájékoztatni szurkolóinkat.”

Yanis is üzent a Veszprém-szurkolóknak: „Nagyon boldog vagyok, hogy Veszprémben kezdhetem a következő szezont és új kihívások várnak rám. Büszkeséggel tölt el, hogy egy ilyen nagy múltú és méltán híres csapat színeiben bizonyíthatok. Már alig várom, hogy találkozzak nemcsak a csapattársaimmal, hanem a klub vezetőségével, stáb tagjaival, és természetesen a legendás veszprémi szurkolókkal is. Külön öröm számomra, hogy újra a világ egyik legjobb edzőjének irányítása alatt dolgozhatok, hiszen már Barcelonában is volt szerencsém a mester csapatában játszani. Addig is minden jót és sok sikert kívánok a Veszprémnek a tavaszi szezonra!”

Sok sikert kívánunk Veszprémben, Yanis!

#RedUnited #HandballCity #StrongerTogether

LEGFRISSEBB
GALÉRIÁK
HÍREK
Legújabb hírek Összes hír
FŐSZPONZOR:
KIEMELT PARTNEREINK:
TOVÁBBI TÁMOGATÓINK: