Zamalek Club - Veszprém Handball Club 27-34
2024-09-29 19:15

Zamalek Club - Veszprém Handball Club  27–34  (15-18)

A klubvilágbajnokság második csoportmérkőzésén az Afrika Bajnokok Ligája-győztes Zamalek Club együttesével találkoztunk. Yehia ElDeraa egykori csapata az előző mérkőzésén öt góllal győzte le a brazil Tabuatet. A játékot ellenfelünk kezdte, mi a Descat, ElDeraa, Ligetvári, Pechmalbec, Remili, Vailupau sorral álltunk fel védekezni. Rodrigo a kapuban. A cserepad végén pedig Agustín Casado várta a cserét. Az első gólt egy szélre lehúzott labdából Mikita Vailupau szerezte, nagyszerűen kilőve a felsősarkot. A játékrész elején jól védekeztünk, Corrales kapus is többször védett, 2-4 volt az állás. A 8. perc végére feljött a Zamalek egyre, így jobblövőben cseréltünk is, Sandell lépett pályára Remili helyett. Aki rögtön új színt vitt a játékba: gyorsan elléptünk hárommal, 5-10-es eredményél pedig a Zamalek időt kért. Beállóba Grahovac állt be Dragan kiállítása után és maradt is játékban a félidő végéig, nagyszerű gólokat szerzett. A 21. percben 10-14-nél Kosorotov lépett pályára, Remili pedig visszatért. Leszakítani azonban nem sikerült ellenfelünket, valahogy támadásban és védekezésben is hiányzott az a plusz, ami kellett volna ehhez, ráadásul Hendawy is belenyúlt pár labdába, köztük hetest, ziccert is fogott. A félidő vége így: 15-18.

A második játérészt mi kezdtük, a kezdő csapathoz képest Bjarki Már Elísson lépett pályára, Descat helyett és Sandell is ismét jobblövőben. A félidő első gólját Agustín Casado szerezte meg átlövésből. Védekezésbe Ligetvári érkezett. A 40. percre sikerült visszaállítanunk az 5 gólos különbséget, sőt Sandell 5. góljával a +6 is összejött. A kétpercek miatt kicsit elveszítettük a lendületet, pedig ellenfelünk érezhetően fáradt ebben az időszakban, a 45. percben Remili góljával ismét 6 volt közte, (20-26). Győzelmünket ugyan nagy veszély nem fenyegette, mégis azért lehetett volna több ebben a meccsben, talán leginkább a ritmusunkat nem találtuk, a szurkolóik támogatását élvező Zamalek ellen, akik ahogy kell, mindent megtettek, hogy tördeljék a játékot. A vége: 27-34.

Zamalek SC - Veszprém Handball Club  27–34  (15-18)

Veszprém Handball Club: Corrales, Jensen – Grahovac 5, Descat 3, Sandell 5, Elísson 3, Ligetvári, Cindric, Remili 3, Végh, ElDeraa 3, Pechmalbec 4, Vailupau 2, Casado 3, Fabregas Kosorotov 3.

Zamalek SC: Khalil, Hendawy – Saad 4, Osman 2, Sayed, Hashad 3, Elnakkady, Hafez, Mansour 2, Abo Saleem 1, Galal 1, Abdelhamid 2, Elahmar 4, Omar 3, Ramadan 3, Sadek 2.

Kiállítások: 14 perc ill. 10 perc

Hétméteresek: 5/5 ill. 1/2

NYILATKOZATOK

Xavier Pascual

Először is gratulálok a Zamaleknek a mai meccshez Fernando nagyszerű munkát végez itt, nem csak együtt dolgoztunk, de barátok is vagyunk. Jól kezdtünk az elején, de azt gondolom 2-3 játékosom nem nyújtotta azt ma, amit elvártunk. A torna lebonyolítása egy kicsit szokatlan a szokásos rendszerekhez képest, hiszen a gólkülönbség nagyon számít. Két sérült játékosunk van, dolgozunk rajta, hogy vissza tudjanak térni és a segítségünkre tudjanak lenni. Azt gondolom, hogy meg kell kicsit változtatni a mentalításunkat, sok munka áll előttünk. De, bízom a játékosaimban, dolgoznunk kell, sokat!

Fernando Barbeito

Boldogok vagyunk, ismerjük a Veszprémet, tudjuk kikkel játszottunk ma. Nekik van a legjobb edzőjük a világon, aki itt ül közöttünk, dolgoztunk is együtt. Jól játszottunk, büszke vagyok a csapatomra, sokat beszéltünk erről a meccsről előtte. A kapusunk jó teljesítményt nyújtott. Egy nagyon kemény védelem ellen kellett megküzdenünk ma. Természetesen boldogok vagyunk a játék miatt, de az eredmény miatt nem.

Hendawy Karim

A célunk ma az volt, hogy élvezzük a játékot, ez egy nehéz összecsapást játszottunk egy nagy csapat ellen. Sok új játékosunk van, akiket be kell építeni. Tudjuk, hogy az edzőnk nem volt elégedett az előző meccsünk utolsó 20 percével, szerencsére ezzel most elégedett lehet.

Yehia ElDeraa

Először is boldogok vagyunk, hogy győztünk ma, kemény volt számomra a barátaim ellen küzdeni, akikkel együtt dolgoztam, készültem évekig. Büszke vagyok a teljesítményükre. A játékot úgy gondolom uraltuk ma, azért vagyunk itt, hogy megnyerjük a tornát, ezért hajtunk minden nap.