Főoldal / VERSENYNAPTÁR / Telekom Veszprém - SBS Eger
43-32
  SBS Eger

2022-04-09 18:00
K&H LIGA

A Telekom Veszprém az Eger csapatával mérkőzött meg magyar bajnoki mérkőzésen. A vendégek indították útjára a labdát és szélről a kapuba is találtak. Erre válaszul a két veszprémi szélső, Marguc és Strlek 2-2 góllal terhelte meg az egri hálót. Nem kellett sokat várni az első időkérésre, 10 perc játék után a vendégek mestere látta elérkezettnek az időt (8-3). A félidő feléhez érve az Építők 5 gólos előnyt dolgozott ki. Az Eger szenvedett a magas veszprémi fal ellen, a Veszprém pedig könnyedén szerezte a góljait (23. perc 13-9). A fiatal játékosok már az első félidőben pályára kerültek és Ilic és Lukács is betalált a kapuba. Ligetvári kapott kétperces büntetést, de Lékai góljával így is kialakult a 10 gólos különbség a félidő utolsó percében. Ez a szünetre egy góllal csökkent.

A második félidőben is az Eger talált be először, majd Marguc szerzett kapufás gólt hétméteresből. A szlovén jobbszélső újabb, 7. góljával tucatnyira nőtt a különbség a két együttes között. A vendégek edzője egy újabb időkéréssel próbálta felrázni játékosait. Ez sikerült is, mert az Eger néhány szép góllal közelebb zárkózott (42. perc 29-20). A mérkőzés utolsó negyedórájában újoncot avatott a Veszprém, Szücs Balázs érkezett jobb szélre. Ligetvári szép átlövés góljával ismét 10 gól volt az előny (49. perc 35-25). A Veszprém 40. gólját Pergel dobta, majd a következő támadásból Szücs is megszerezte első gólját az első osztályban. A végére egy gólgazdag veszprémi siker született.