(Magyar Bajnokság)
Feb. 10. Szerda, 18:00
Veszprém Aréna
Bírók: Kisfalvi István, Péli Sándor
Öt napon belül a harmadik mérkőzést játszotta csapatunk a Veszprém Arénában. Az ellenfél a PLER KC volt, amelynek játékosai a mérkőzés előtt egy-egy szál virággal emlékeztek Marian Cozmára.

A mérkőzés elején jól tartotta magát a tartalékos vendégcsapat, az első tíz perc után döntetlen volt az állás (4:4). Ezután kicsit feljavult a védekezésünk és Peric is jól védett, elöl pedig Terzic jeleskedett a góllövésben, így fokozatosan növeltük az előnyünket (20. perc 13:7). A játékrész végén 10 gólos veszprémi előnnyel vonultak az öltözőbe a csapatok.

A második félidőben mindenki lehetőséget kapott Vilovski kivételével, akinek kisebb húzódása volt, így nem kapott játéklehetőséget. A második félidőben különösen Korazija volt elemében, aki hét gólt szerzett. A legnagyobb különbség a befejezés előtt öt perccel alakult ki, amikor 36:18 volt az állás. Ebből a vendégeknek az utolsó percek kicsit hektikus játékában sikerült egy gólt ledolgozni (38:21).

MKB Veszprém KC - PLER KC 38-21 (19:9)

MKB Veszprém KC: Dejan Peric - Iváncsik Tamás 1, Renato Sulic 7, Evgeny Lushnikov 2, Ivan Lapcevic, Mirsad Terzic 5, Iváncsik Gergő 4 (1) - Csere: Fazekas Nándor, Gulyás Péter 4, Zarko Sesum 5, Carlos Perez 1, David Korazija 7, Nikola Eklemovic 2, Uros Vilovski

PLER KC: Novák András - Rév Mátyás 3 (1), Balogh Zsolt 5 (1), Lékai Máté 3, Korsós Ádám, Koller Tamás, Bakos Gyögy 3 - Csere: Pordán Bálint, Bak Sándor, Forgács Gyula 5, Varga László 1, Székely Márton, Kupi Szabolcs 1

Hétméteres: 2/1 ill. 3/2
Kiállítás: 2 perc ill. 8 perc
Mocsai Lajos: "Ellenfelünk sajnos több játékosát is pihentette sérülés és betegség miatt, így a játékosok kevés ingert kaptak ahhoz, hogy a tartalék energiákat is felszabadítsák. Szerettük volna a nyitott védekezést, illetve néhány egyéb játékelemet gyakorolni a szombati mérkőzéshez, de ez a mai mérkőzés nem volt alkalmas erre. Vilovskinak van egy kisebb húzódása, ezért a mai napon nem szerepeltettem. Remélem a következő két napban a csapat sikerül teljesen regenerálódnia és sikeres rajtot tudunk venni a franciák ellen."

Adorján Gábor: "Gratulálok a Veszprémnek és sok sikert kívánok nekik a hétvégi BL mérkőzéshez. Sajnos sok hiányzónk volt, ezért kellett fiatal játékosokat szerepeltetni. Összességében elégedett voltam a látottakkal, talán a ziccerek kihasználásában van egy kis hiányérzetem."

Kiemelt partnereink
Balluff Kft. // Broadway Ticket Hungary Kft. // MKB Bank Zrt. // OMV Hungária Kft. // Reaszfalt Építőipari, Kereskedelmi és Szolgáltató Kft. // Ring Autó Kft. // UNI-CITY Betongyártó és Kereskedelmi Kft.
3 for IT Kft. // Agroterm Kft. // Alarmtronic Kft. // Allegro Cafe Kft. // Balaton Ré-busz Kft. // Betekints Wellness és Konferenica Hotel // Continental Automotive Hungary Kft. // Controlsoft Automatika Szolgáltató Kft. // Cső-Kötő Kft. // Danubiana Borkereskedő és Termelő Kft. // Debreczenyi és Társa Építésszervezési, Településtervezési, Tanácsadó Kft. // Elektro-Center Kft. // Geovol Kft. // Gépbér Színpad Kft. // Hor-Koll Kft. // Industrie Elektrik Villamosipari Kft. // Ingaforg Zrt. // Isotonic Kft. // JFT Kft. // Locargo Kft. // LV International Kft. // Maximál Zrt. // McDonald's veszprémi étterme // Mono-A Vill Kft. // MTD Hungária Kft. // Noa Építő Magyarország Kft. // Növényorvos 2005 Kft. // Nutri 8 Kft. // Oliva Hotel & Étterem // Pharma Nord Kft. // Pol-S Kft. // Poli Computer PC Kft. // Practical Építőipari Kft. // Presenta Kft. // RKT-Security Hungary Kft. // S.I. 55 Kft. (Hotel Historia) // Solymár-Szalay Kft. // Takács Művek Kft. // Tensi Tours Kft. // The Cube Kft. // Vesztergombi Pincészet // WOSS Kereskedelmi, Vendéglátóipari és Szolgáltató Kft. // Zolamedia Kereskedelmi és Szolgáltató Kft.